"ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ..." ή "Τα παιδιά στην εξουσία Νο 2"!

Η θεατρική ομάδα του 2ου και 1ου Τ.Ε.Ε. / ΕΠΑ.Λ. Ν. Σμύρνης το Σάββατο 10 και την Κυριακή 11 Μαΐου στις 8.00 μ.μ. στο Εργαστήριο Ελευθέρου Σχεδίου του σχολείου μας, παρουσιάζει ένα έργο που δημιουργήθηκε εξολοκλήρου από τους μαθητές!

"Το περιμένατε;...."

Πρόγραμμα Αγωγής Υγείας 2007-2008: "ΑσεΑ" - Ανάμεσα σε Άλλους!

Η "Ομάδα Πολιτισμού" του Σχολείου μας παρουσιάζει το Πολιτιστικό Πρόγραμμα του σχολικού έτους 2007 - 2008: Πολιτιστικές Πρωτεύουσες της Ευρώπης 1985 - 2012!

Το 2ο ΕΠΑ.Λ. Νέας Σμύρνης, για 2η φορά στα 3 χρόνια πραγματοποίησης του διαγωνισμού για τα Εθνικά Βραβεία eTwinning, αποσπά 1ο βραβείο στην κατηγορία ηλικιακής ομάδας 16-18 ετών με το Πρόγραμμα Ηλεκτρονικής Αδελφοποίησης Κυκλοφοριακή Αγωγή στα Σχολεία ή Learn and Prevent: Traffic Behaviour Rules at Schools με το Zespol Szkol Technicznych της Πολωνίας!
Η βράβευση έγινε στις 21/3/2008 στο Υπουργείο Παιδείας από το Γενικό Γραμματέα του Υπουργείου!